Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Wodociągów Rewal Sp. z o.o.

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Dnia 14.12.2022 r. podpisano umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o dofinansowanie w formie pożyczki przedsięwzięcia pn. ,,Budowa zespołu zbiorników retencyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie gminy Rewal”.

Inwestycja polega na budowie 10 szt. zbiorników retencyjnych na Stacjach Uzdatniania Wody (SUW) wraz z niezbędną infrastrukturą  towarzyszącą w następujących lokalizacjach:

  1. 3 szt. na terenie SUW Rewal o pojemnościach ok. 300 m3 każdy,
  2. 3 szt. na terenie SUW Trzęsacz o pojemnościach ok. 400 m3 każdy,
  3. 2 szt. na terenie SUW Bolesławiec w Pobierowie o pojemnościach ok. 300 m3 każdy,
  4. 1 szt. na terenie SUW Bajka w Pobierowie o pojemności ok. 300 m3,
  5. 1 szt. na terenie SUW Pogorzelica o pojemności ok. 300 m3.

 

Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa zaopatrzenia ludności w wodę pitną oraz dostosowanie gospodarki wodnej na terenie gminy Rewal do zmian klimatu, poprzez budowę 10 zbiorników retencyjnych wraz z niezbędną infrastrukturą. Celem projektu jest stworzenie możliwości retencjonowania wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Realizacja budowy zbiorników retencyjnych pozwoli na gromadzenie zapasu wody pitnej, aby uzupełnić jej braki w okresie zwiększonego zapotrzebowania oraz magazynowanie wody dla celów ppoż. Pozwoli to na zniwelowanie występujących okresowo niedoborów wody w okresach szczytowych rozbiorów godzinowych, w szczególności w okresie sezonu letniego. Przyczyni się również do podniesienia poziomu ochrony przed skutkami zmian klimatu i zagrożeń naturalnych oraz poważnych awarii i usprawnienia ich likwidowania oraz usuwania ich skutków na obszarze oddziaływania niniejszego przedsięwzięcia. Zapewni także stały dostęp do wody oraz zoptymalizuje zużycie energii elektrycznej.

Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2023 r.


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Tomasz Kapela

Data wytworzenia:
04 sty 2023

Osoba dodająca informacje

Tomasz Kapela

Data publikacji:
04 sty 2023, godz. 08:14

Osoba aktualizująca informacje

Tomasz Kapela

Data aktualizacji:
04 sty 2023, godz. 08:14